Nowy członek Klastra – producent palet plastikowych EwelPlast Sp. z o.o.

EwelPlast sp. z o.o. jest producentem palet plastikowych typu EURO, zaprojektowanych od podstaw, co przełożyło się na pozytywny raport patentowy.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku transportowego oraz magazynowego Firma chce się przyczynić do ochrony środowiska poprzez ochronę drzew i wprowadzić na polski i europejski rynek palety plastikowe typu EURO, ważące jedynie 14 kg, nie tracąc przy tym na nośności dynamicznej – 1200 kg, nośności statycznej – 6000 kg i nośności na regale – 1000 kg, na których na życzenie klienta można umieścić również logo firmowe czy dobrać kolor.

Badania dowiodły, że paleta plastikowa jest bardziej wytrzymała niż paleta drewniana (żywotność palety plastikowej to nawet 10 lat). Łatwiej utrzymać w czystości, bez przeszkód można ją myć i dezynfekować, co pozwala skutecznie eliminować ryzyko pojawienia się pleśni oraz nie ulega zbutwieniu. Paleta plastikowa jest atrakcyjną alternatywą nie tylko w firmach produkcyjnych czy magazynach, ale również w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Wykorzystanie palet drewnianych w magazynach zautomatyzowanych i centrach dystrybucyjnych bardzo często zakłóca pracę przenośnika (lub innego urządzenia), który może zostać uszkodzony przez kawałek palety drewnianej. Warto wspomnieć też o tym, co dzieje się z paletą, kiedy nie nadaje się już do dalszego użytku. Paleta plastikowa nie staje się, jak drewniana bezużytecznym odpadem, ponieważ można ją w 100% przetworzyć i użyć do produkcji nowych palet.

www.ewelplast.pl

Skip to content