Członkowie LODZistics

LODZistics jest organizacją otwartą na wszystkie podmioty, które są związane z branżą logistyczną, bądź które przyczyniają się do jej rozwoju. Wśród członków są firmy z szeroko rozumianej branży logistycznej – zarówno duże, międzynarodowe korporacje, jak i mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu, władze samorządowe, reprezentanci sektora edukacji.

logo Agencja Rozwoju Regionalnego SA
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ARR SA jest jednostką otoczenia biznesu  funkcjonującą na zasadach „non profit”, która realizuje projekty na terenie całego kraju, a także projekty międzynarodowe. Agencja aktywnie współpracuje z innymi instytucjami okołobiznesowymi, samorządami lokalnymi i innymi partnerami, angażując się w działania istotne z punktu widzenia bieżących i strategicznych celów związanych z rozwojem przedsiębiorczości i podnoszeniem konkurencyjności MŚP w regionie. Świadczy także usługi na zasadach komercyjnych związane z organizacją i wdrażaniem pomocy doradczej i konsultingowej dla sektora publicznego i prywatnego, związanej z procesem pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych.

logo akademia nauk stosowanych gospodarki krajowej w kutnie
Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie

Założona w 1998 roku Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie w 2021 roku stała się Akademią Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie. Kształcenie odbywa się w niej na pięciu wydziałach oraz w Centrum Doskonalenia Kadr i Nauczycieli. Obecna Akademia od lat prowadzi inżynierskie studia na kierunku logistyka, przygotowując do wykonywania zawodu logistyka jako specjalisty w dziedzinie operacyjnego zarządzania logistycznego

alkamar-logo-kolor
Alkamar Logistics

Nowoczesna firma logistyczna specjalizująca się w magazynowaniu oraz transporcie towarów. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakoś świadczonych usług. W swoim magazynie obsługuje towary spaletyzowane i niespaletyzowane w mniejszych opakowaniach. Dysponuje własną flotą samochodów dostawczych i ciężarowych dzięki której realizuje transport międzymagazynowy a także dystrybucję w Łodzi i regionie. Działania Firmy ukierunkowane są na dostawy do galerii handlowych oraz sklepów meblowych w całej Polsce. Alkamar nie sprzedaje gotowych rozwiązań, a tworzy je tak, aby wspierały procesy Partnerów. Dzięki przyjętym standardom gwarantuje najwyższy poziom obsługi regularnie powiększając grono Klientów. 

ASM_LOGO_2021_transparent_blue
ASM Research Solutions Strategy

ASM to firma istniejąca od 1996 r. Realizujemy badania i analizy marketingowe i rynkowe dla przedsiębiorstw oraz badania społeczne i gospodarcze dla instytucji publicznych i organizacji działających w obszarze sektora publicznego. Na rynku polskim i międzynarodowym. Ponadto świadczymy usługi consultingowe. Łącząc  naukę i biznes odkrywamy nowe horyzonty. Zmianę, która napędza rozwój. Potencjał, który staje się sukcesem. Mówimy, jak jest i jak będzie. Szczerze, konkretnie, zrozumiale. Ta wiedza daje pewność, że zmierzasz we właściwym kierunku. WSKAZUJEMY DROGĘ.

logo cargolink express
Cargolink Express Sp. z o.o.

Cargo Link Express ( CLE ) jest częścią dużej grupy logistycznej utworzonej przez zespół profesjonalistów, których pasją jest lotnictwo. Posiadane na wyłączność umowy zarządzania ładunkami dla wielu globalnych linii lotniczych zapewniają naszym klientom dostęp do ponad 2500 destynacji. Globalny zasięg w połączeniu z lokalną wiedzą daje pewność, że Twój ładunek zostanie bezpiecznie dostarczony na czas, przy zachowaniu najwyższych standardów potwierdzonych certyfikatem ISO 9001: 2008.

corning
Corning

Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. jest liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Od ponad 165 lat tworzy rozwiązania, które zmieniają codzienne życie. Corning stosuje swoją niezrównaną wiedzę w zakresie nauki o szkle, ceramice i fizyce optycznej, a także dzięki głębokim możliwościom produkcyjnym i inżynieryjnym opracowuje produkty definiujących kategorie, które przekształcają branże i usprawniają ludzkie życie. Firma sukces dzięki stałym inwestycjom w RD&E, unikalnemu połączeniu innowacji materiałowych i procesowych oraz głębokich, opartych na zaufaniu relacjach z klientami.

Geis_logo_4C_NEU
Geis PL Sp. z o.o.

Grupa Geis to międzynarodowa firmie logistyczna z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt, do której na obszarze Polski należą firmy Geis PL oraz Geis Cargo International Poland. Jesteśmy liderem rynku logistycznego w Europie Środkowej, gdzie od ponad 70 lat poszerzamy zasięg swojej działalności w regionie CEE.  Obecnie firma zatrudnia około 450 pracowników w 21 oddziałach w samej Polsce. Każda z firm w Grupie koncentruje się na wyspecjalizowanym segmencie. Geis PL sp. z o.o. to transport palet i przesyłek częściowych/indywidualnych, transporty całopojazdowe (FTL), logistyka kontraktowa i opakowania. Zaś Geis Cargo International Poland sp. z o.o. to transport lotniczy i morski.

inovaticcaagvnews
Inovatica AGV

Inovatica AGV to polska marka autonomicznych wózków widłowych.  Oferowane AGV to skuteczne narzędzie automatyzacji obszaru logistyki wewnętrznej. Pozwala w bezpieczny sposób zwiększyć wydajność procesu transportu wewnętrznego, jednocześnie gwarantując stabilność usługi na wysokim poziomie (SLA). Wyróżnikiem firmy są liczne innowacje, które pozwalają utrzymać przewagę technologiczną. Realizowane we współpracy z wiodącymi uczelniami prace badawczo – rozwojowe umożliwiają stałe poszerzanie gamy pojazdów AGV oraz cykliczne dodawanie nowych funkcjonalności. Inovatica AGV to polska firma z siedzibą w Łodzi.

logo interabra
Interabra Logistics Sp z o.o.

Interabra Logistics Sp. z o.o. wchodzi w skład tureckiej grupy transportowej Devnak Nekliyat z siedzibą w Stambule, świadczy usługi w zakresie obsługi transportowej, spedycyjnej celnej oraz magazynowej. Długoletnie doświadczenie oraz możliwość wykorzystania posiadanej infrastruktury (biura i magazyny w Stambule, Bursie, Nevsehir) oraz własnej floty przewozowej, umożliwiło osiągnięcie wiodącej pozycji w obsłudze transportów do i z Turcji. Biuro i agencja celna w Łodzi zapewnia także formalną obsługę procesów transportowych dzięki możliwości skorzystania z odpraw celnych uproszczonych w imporcie, eksporcie a także magazynowania celnego.

logo korporacja ago agencja celna
Korporacja AGO - Agencja Celna

Istnieje na ryku od roku 1992, systematycznie pozwiększa zakres oferowanych usług przy zachowaniu wysokiej jakości i profesjonalizmu, dzięki czemu obecnie Korporacja AGO to firma o klarownym profilu i wyraźnej specjalizacji – Agencja Celna. Działalność opiera się na rzetelnej wiedzy zawodowej i elastycznym reagowaniu na potrzeby klienta. Zlokalizowana jest w obiektach celno-spedycyjnych w Łodzi i Pabianicach. Zapewnia także kompleksową obsługę celną w terminalach portowych w Gdańsku i w Gdyni oraz miejsce uznane do odpraw celnych w Porcie Lotniczym Łódź.

logo łódzka agencja rozwoju regionalnego
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jest instytucją otoczenia biznesu, której celem jest wspieranie przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego w województwie łódzkim. Od 30 lat świadczy specjalistyczne usługi doradcze obejmujące consulting finansowy, doradztwo prawne i biznesowe, budowanie strategii rozwoju firmy oraz pomoc w zdobywaniu funduszy unijnych

ŁSSE new logo
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 1775 ha  w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Świetna lokalizacja, ulgi podatkowe, bogate tradycje przemysłowe, daleko idąca pomoc merytoryczna we wdrażaniu procesu inwestycyjnego sprawiają, że ŁSSE jest idealnym miejscem dla inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności, a geograficzne położenie regionu i możliwość szybkiego przemieszczania się w dowolnym kierunku sprzyjają rozwojowi zwłaszcza centrów logistycznych i produkcyjnych.

otimo
Otimo Sp. z o.o.

Otimo to grupa światowej klasy specjalistów w rozwiązywaniu problemów optymalizacji kombinatorycznej. Firma powstała na bazie wieloletnich doświadczeń jako naukowców akademickich, programistów i pasjonatów, którzy pracowali w różnych obszarach związanych z zaawansowaną optymalizacją czy Machine Learning dla wielu podmiotów krajowych i zagranicznych. Tworzy dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania dla problemów optymalizacji kombinatorycznej. Skupia się na obszarach związanych z szeroko rozumianą logistyką, gospodarką magazynową i transportem: optymalizacja WMS (m.in. order picking, JSP), optymalizacja APS, optymalizacja VRP. Algorytmy Otimo osiągają jedne z najlepszych na świecie wyników, dzięki czemu pozwalają m.in. na podnoszenie efektywności, automatyzację procesów i redukcję kosztów operacyjnych.

logo politechnika łódzka
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka jest publiczną uczelnią techniczną o uznanej pozycji krajowej i międzynarodowej, kształcącą wysokiej klasy specjalistów na potrzeby rynku pracy. Uczelnia jest miejscem spotkań świata nauki i gospodarki, gdzie tworzone są innowacyjne rozwiązania szeroko stosowane w przemyśle. Kształcenie na Politechnice Łódzkiej odbywa się na 9 wydziałach, w Centrum Kształcenia Międzynarodowego oraz w Centrum Papiernictwa i Poligrafii. Oferta kształcenia obejmuje 60 kierunków o profilu praktycznym i ogólnoakademickim.

logo profit group
Agencja Pracy Tymczasowej - Profit Group Sp. z o.o.

Agencja pracy zajmująca się doborem kadr najlepiej pasujących do profilu i wymagań danego klienta, specjalizująca się w rekrutacji, outsourcingu oraz leasingu pracowników z wielu krajów. Specjalizuje się w zatrudnianiu w branżach takich jak: logistyka, produkcja i motoryzacja. Posiada sprawdzone rozwiązania dla dużych centrów logistycznych oraz firm wysyłkowych. Skutecznie pomaga radzić sobie z problemami związanymi z rotacją pracowniczą – błyskawicznie wypełniając luki w zatrudnieniu i zajmując się całą dokumentacją odciążając tym samym swoich klientów.

Raben_logo_protective_area_RGB
Raben Logistics Polska Sp. z o.o.

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje kompleksowe usługi TSL: logistykę kontraktową, transport drogowy (krajowy, międzynarodowy oraz na wschód), Fresh Logistics, FTL & transport intermodalny, morski oraz lotniczy. Grupa posiada ponad 160 własnych oddziałów w 15 krajach Europy, dysponuje około 1 300 000 m2 powierzchni magazynowych, zatrudnia ponad 10 000 pracowników i każdego dnia na drogi wysyła ponad 9000 ciężarówek. Firma, konsekwentnie realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju opartą na trzech filarach: odpowiedzialny biznes, ochrona środowisko oraz wpływ społeczny.

logo rohlig suus
Rohlig SUUS Logistics S.A.

ROHLIG SUUS Logistics to polski operator logistyczny o globalnych możliwościach, specjalizujący się w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw. W ramach kompleksowej obsługi zapewnia transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, logistykę kontraktową, Project Cargo oraz obsługę celną. Dzięki temu może zaproponować rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Ma ponad 30 oddziałów w Polsce, Rosji, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Rumunii.

Rossmann
Rossmann

Rossmann jest liderem rynku drogeryjnego w Polsce. Codziennie zakupy u nas robi ponad 900 tys. Polaków. Pierwszy sklep z naszym logo powstał w 1993 r. w Łodzi. Obecnie mamy 1.650 drogerii w Polsce. By zakupy były prostsze uruchomiliśmy sklep internetowy. Logując się na stronie: www.rossmann.pl można zamawiać ulubione produkty bez potrzeby ruszania się z domu. Stworzyliśmy aplikację Rossmann PL, z której korzysta 7,5 mln użytkowników. Tworzymy zgrany zespół 17 tys. pracowników. Kierujemy się zasadą: jak największy wybór artykułów w rozsądnych cenach. Oferujemy naszym Klientom 21,5 tys. produktów polskich i zagranicznych (w sumie 800 marek).

sabert
Sabert Poland

Firma Sabert jest wiodącym światowym producentem innowacyjnych produktów i rozwiązań w zakresie opakowań do żywności. Firma została założona w 1983 roku w jednym celu: ulepszać i rozwijać sposób, w jaki ludzie cieszą się jedzeniem, poprzez dostarczanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. Fabryka w Łodzi powstała w 2010 roku i jest głównym dostawcą rękawków tekturowych służących termoizolacji kubków z napojami gorącymi.

logo spedimex
Spedimex Sp. z o.o.

Polski operator logistyczny dostarczający kompletne rozwiązania w zakresie magazynowania i dystrybucji towarów – oprócz standardowych usług składowania firma oferuje wszystkie czynności towarzyszące logistyce, takie jak: pakowanie i sortowanie towarów, etykietowanie, składanie zestawów, kontrolę jakości, a także obsługę kanału internetowego. Dysponuje siecią terminali przeładunkowych zlokalizowanych w strategicznych regionach Polski. W oparciu o transport drogowy oferuje serwis dystrybucyjny na terenie kraju i Europy, w tym pełną obsługę transportów drobnicowych i całopojazdowych.

logo-tau
Technikum Administracyjno-Usługowe w Łodzi

Technikum Administracyjno-Usługowe w Łodzi jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej, w której podczas pięciu lat uczniowie nie tyko są przygotowywani do zdania egzaminu maturalnego ale zyskują także dobrze płatny i ceniony na współczesnym rynku pracy zawód. Trzy kierunki do wyboru: technik logistyk, technik programista i technik programista ze specjalizacją e-sport, nowoczesne sale lekcyjne, współpraca z firmami logistycznymi oraz wykwalifikowana, młoda kadra dydaktyczna sprawiają, że TAU, to jedno z najciekawszych miejsc na mapie łódzkich szkół średnich. 

logo uniwersytet łódzki
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Ukierunkowana na innowacje, komercjalizowanie badań i współpracę z biznesem tworzy programy nauczania zgodne z potrzebami europejskiego rynku pracy. Obecnie kształci się na niej 27 000 studentów, nad których rozwojem czuwa ponad 2000 nauczycieli akademickich. Wydział Zarządzania UŁ to największe centrum naukowo-dydaktyczne w zakresie nauk o zarządzaniu w regionie łódzkim, miejsce spotkań ekspertów wielu dziedzin. Na kierunku logistyka kształci od 2007 r. na I i II stopniu, a programy studiów są dostosowane do najnowszych światowych standardów kształcenia w zakresie logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

vintex
Vintex Group

Ogólnopolska firma budowlano remontowa specjalizująca się w się projektach o dużym wolumenie prac, gównie dla budownictwa wielorodzinnego, obiektów użyteczności publicznej, biur oraz hal przemysłowych i centrów logistycznych. Realizuje projekty pod nadzorem specjalistów w zakresie kierowania budowami oraz sprawdzonymi zespołami pracowników budowlanych. Zapewnia profesjonalizm poprzez współpracę z doświadczonymi architektami, projektantami i kosztorysantami oraz markami wysokiej reputacji. Vintex Group pełni funkcję Generalnego Wykonawcy, integrując prace zespołów branżowych dba o każdy szczegół, od momentu planowania realizacji do chwili zakończenia prac.

wsbinoz
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

WSBiNoZ jest jedną z trzech największych uczelni niepublicznych w Łodzi. Oferuje studia I i II stopnia na kierunkach: pedagogika, kosmetologia, dietetyka, kryminologia i bezpieczeństwo wewnętrzne oraz jednolite studia magisterskie na kierunkach psychologia oraz prawo, a także szeroki zakres studiów podyplomowych. WSBiNoZ dysponuje nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi w sprzęt pracowniami specjalistycznymi, a program studiów skonstruowany jest w taki sposób by Absolwenci, obok niezbędnej wiedzy teoretycznej i encyklopedycznej byli przede wszystkim przygotowani do przyszłej kariery zawodowej.

Członkowie wspierający

logo mariański group
Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa Adam Mariański
logo społeczna akademia nauk
Społeczna Akademia Nauk