Członkowie LODZistics

LODZistics jest organizacją otwartą na wszystkie podmioty, które są związane z branżą logistyczną, bądź które przyczyniają się do jej rozwoju. Wśród członków są firmy z szeroko rozumianej branży logistycznej – zarówno duże, międzynarodowe korporacje, jak i mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu, władze samorządowe, reprezentanci sektora edukacji.

logo_abukbhp (1)
ABUK BHP

ABUK BHP jest firmą z Łodzi, jednak swoje usługi świadczy również na terenie innych województw. Szeroka wiedza i długoletnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakość szkoleń. Oferta obejmuje szkolenia z pomocy przedmedycznej, wstępne i okresowe szkolenia BHP i usługi doraźne z tego zakresu. W ramach outsourcingu BHP można także przenieść wszystkie zadań związanych z obsługą BHP na wykonawcę i zoptymalizować związane z tym koszty przy zachowaniu najwyższego standardu obsługi. Szkolenia prowadzone są także w formule online, w języku polskim i angielskim.

logo Agencja Rozwoju Regionalnego SA
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ARR SA jest jednostką otoczenia biznesu  funkcjonującą na zasadach „non profit”, która realizuje projekty na terenie całego kraju, a także projekty międzynarodowe. Agencja aktywnie współpracuje z innymi instytucjami okołobiznesowymi, samorządami lokalnymi i innymi partnerami, angażując się w działania istotne z punktu widzenia bieżących i strategicznych celów związanych z rozwojem przedsiębiorczości i podnoszeniem konkurencyjności MŚP w regionie. Świadczy także usługi na zasadach komercyjnych związane z organizacją i wdrażaniem pomocy doradczej i konsultingowej dla sektora publicznego i prywatnego, związanej z procesem pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych.

logo_AHE_kolko_krzywe_pelna_nazwa_Obszar roboczy 1
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to więcej niż tylko uczelnia czy miejsce na mapie miasta. To środowisko wspaniałych ludzi, głos studentów, kreatywność dydaktyków, rozwój osobowościowy całej społeczności. Aktywnie współpracuje z otoczeniem biznesowym, dając studentom możliwości zdobywania cennych doświadczeń zawodowych. AHE to aż 24 innowacyjne kierunki i 86 ciekawych specjalności. Od 2005 roku kształci kadry w obszarze transportu na trzech specjalnościach: logistyka w transporcie, systemy produktowo-usługowe w transporcie, transport lądowy.

Colour_RGB_AutoStore_Logo
AutoStore sp. z o.o.

AutoStore jest liderem zagęszczenia składowania wśród automatycznych systemów magazynowych. W zestawieniu z tradycyjnymi regałami zmniejsza wykorzystanie powierzchni nawet o 75%. Towary układane w pojemnikach, tworzą zwarty blok, a roboty transportujące jeżdżą po jego powierzchni. Ma budowę łatwo skalowalną, a jego konstrukcję można dopasować do każdej hali magazynowej. AutoStore jest norweską spółką giełdową, ale to w Polsce posiada produkcję na cały świat oraz zaplecze serwisowe.  W ponad 1450 instalacjach na całym świecie ma sprawność na poziomie 99,7%.

logo akademia nauk stosowanych gospodarki krajowej w kutnie
Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie

Założona w 1998 roku Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie w 2021 roku stała się Akademią Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie. Kształcenie odbywa się w niej na pięciu wydziałach oraz w Centrum Doskonalenia Kadr i Nauczycieli. Obecna Akademia od lat prowadzi inżynierskie studia na kierunku logistyka, przygotowując do wykonywania zawodu logistyka jako specjalisty w dziedzinie operacyjnego zarządzania logistycznego

alkamar-logo-kolor
Alkamar Logistics

Nowoczesna firma logistyczna specjalizująca się w magazynowaniu oraz transporcie towarów. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakoś świadczonych usług. W swoim magazynie obsługuje towary spaletyzowane i niespaletyzowane w mniejszych opakowaniach. Dysponuje własną flotą samochodów dostawczych i ciężarowych dzięki której realizuje transport międzymagazynowy a także dystrybucję w Łodzi i regionie. Działania Firmy ukierunkowane są na dostawy do galerii handlowych oraz sklepów meblowych w całej Polsce. Alkamar nie sprzedaje gotowych rozwiązań, a tworzy je tak, aby wspierały procesy Partnerów. Dzięki przyjętym standardom gwarantuje najwyższy poziom obsługi regularnie powiększając grono Klientów. 

ASM_LOGO_2021_transparent_blue
ASM Research Solutions Strategy

ASM to firma istniejąca od 1996 r. Realizujemy badania i analizy marketingowe i rynkowe dla przedsiębiorstw oraz badania społeczne i gospodarcze dla instytucji publicznych i organizacji działających w obszarze sektora publicznego. Na rynku polskim i międzynarodowym. Ponadto świadczymy usługi consultingowe. Łącząc  naukę i biznes odkrywamy nowe horyzonty. Zmianę, która napędza rozwój. Potencjał, który staje się sukcesem. Mówimy, jak jest i jak będzie. Szczerze, konkretnie, zrozumiale. Ta wiedza daje pewność, że zmierzasz we właściwym kierunku. WSKAZUJEMY DROGĘ.

crf_hypermarket_logo_vertical_colour_cmyk (1)
Carrefour Polska Sp. z o.o.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach. Carrefour jest jednocześnie właścicielem 20 centrów handlowych oraz sieci 40 stacji paliw. Jako jeden ze światowych liderów handlu spożywczego, jest silną multiformatową siecią, która posiada ponad 14 000 sklepów w ponad 40 krajach. Sieć dąży do bycia liderem transformacji żywieniowej, oferując wysokiej jakości produkty spożywcze w atrakcyjnej cenie. 

logo cargolink express
Cargolink Express Sp. z o.o.

Cargo Link Express ( CLE ) jest częścią dużej grupy logistycznej utworzonej przez zespół profesjonalistów, których pasją jest lotnictwo. Posiadane na wyłączność umowy zarządzania ładunkami dla wielu globalnych linii lotniczych zapewniają naszym klientom dostęp do ponad 2500 destynacji. Globalny zasięg w połączeniu z lokalną wiedzą daje pewność, że Twój ładunek zostanie bezpiecznie dostarczony na czas, przy zachowaniu najwyższych standardów potwierdzonych certyfikatem ISO 9001: 2008.

LOGO CS
Centrum Szkoleń BHP Sp. z o.o.

Firma Centrum Szkoleń BHP świadczy usługi w zakresie organizacji szkoleń z obsługi oraz konserwacji urządzeń transportu bliskiego, takich jak wózki widłowe czy podesty ruchome. Przeprowadza również kursy strażackie, wstępne i okresowe szkolenia BHP oraz wiele innych. Posiada pięć ośrodków – w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie. W każdym oddziale znajdują się w pełni wyposażone sale wykładowe oraz hale z urządzeniami transportu bliskiego.

commercecon
COMMERCECON Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Commercecon jest generalnym wykonawcą nowoczesnych obiektów przemysłowych, mającym za sobą 20 lat doświadczenia w zmieniającym się sektorze budownictwa kubaturowego. W tym czasie firma zrealizowała blisko 280 wymagających inwestycji o łącznej powierzchni ponad 2 mln mkw. dla największych deweloperów oraz polskich i międzynarodowych firm z branży przemysłowej. Commercecon jest także właścicielem Żeńskiej Drużyny Siatkówki ŁKS Commercecon Łódź S.A, trzykrotnych mistrzyń Polski.

corning
Corning

Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. jest liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Od ponad 165 lat tworzy rozwiązania, które zmieniają codzienne życie. Corning stosuje swoją niezrównaną wiedzę w zakresie nauki o szkle, ceramice i fizyce optycznej, a także dzięki głębokim możliwościom produkcyjnym i inżynieryjnym opracowuje produkty definiujących kategorie, które przekształcają branże i usprawniają ludzkie życie. Firma sukces dzięki stałym inwestycjom w RD&E, unikalnemu połączeniu innowacji materiałowych i procesowych oraz głębokich, opartych na zaufaniu relacjach z klientami.

dgmlogo
DGM Poland Sp. z o.o.

DGM Poland Sp. z o.o. to część renomowanej międzynarodowej organizacji, uznawanej za ekspertów w dziedzinie towarów niebezpiecznych. Oferuje kompleksowe usługi szkoleniowe i doradcze z zakresu przygotowania oraz procesowania towarów niebezpiecznych do transportu powietrznego, drogowego, morskiego, kolejowego oraz śródlądowego, obejmujące zarówno transport komercyjny, jak i dedykowany. Świadczy usługi pakowania, znakowania i przygotowania dokumentacji, zapewniając pełne wsparcie logistyczne. 

doz
DOZ SA. DIRECT Sp. Komandytowa

DOZ SA. DIRECT Sp. Komandytowa to centrum logistyczne, dystrybucyjne i zarazem hurtownia farmaceutyczna o ogólnopolskim zasięgu. DOZ SA jest największym pracodawcą na rynku aptecznym. Zatrudnia ponad 5 000 Pracowników, zaś Centrum Dystrybucyjne DOZ DIRECT jest częścią największego magazynu farmaceutycznego w Polsce i jednego z największych w Europie. Zarządza zapasem ponad 22 000 produktów dystrybuowanych w kanałach tradycyjnej sprzedaży stacjonarnej oraz e-commerce.

emapa_logo_B
Emapa S.A.

Producent cyfrowej mapy Polski, która zintegrowana z mapą Europy od firmy TomTom umożliwia wyliczenie tras dla pojazdów ciężarowych oraz dokładnych kosztów opłat drogowych.Dostarcza również zaawansowane narzędzia pozwalające na efektywne wykorzystanie pojazdów dzięki optymalizacji kolejności punktów tras i przestrzeni ładunkowej oraz rozwiązania z zakresu szeroko rozumianego geomarketingu. Swoje dostarcza rozwiązania do wielu firm z branży transportowej, logistycznej, kurierskiej oraz retail  jako niezależne produkty budowane pod potrzeby klientów lub komponenty wykorzystywane w systemach klasy TMS czy ERP.

ewelplast
EwelPlast Sp. z o.o.

EwelPlast sp. z o.o. jest producentem palet plastikowych typu EURO, zaprojektowanych od podstaw, co się przełożyło na pozytywny raport patentowy. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku transportowego oraz magazynowego Firma chce się przyczynić do ochrony środowiska poprzez ochronę drzew i wprowadzić na polski i europejski rynek palety plastikowe typu EURO, ważące jedynie 14 kg, na których na życzenie klienta można umieścić również logo firmowe czy dobrać kolor.

ferag_ohne_4c_vect
Ferag Polska sp. z o.o.
flex
Flextronics Logistics Poland Sp. z o.o.

Flex w Polsce działa w dwóch lokalizacjach: w Tczewie, gdzie dostarcza kompleksowe rozwiązania, w zakresie produkcji produktów elektronicznych a swoim klientom zapewnia usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw, a także w Łodzi, gdzie skupia się na globalnym łańcuchu dostaw i usługach dystrybucyjnych. Dzięki bogatemu doświadczeniu we wszystkich branżach, Flex Poland obsługuje wiele wiodących światowych i lokalnych marek, pomagając klientom w projektowaniu i tworzeniu wartościowych produktów, które zmieniają świat i podnoszą jakość życia.

Geis_logo_4C_NEU
Geis PL Sp. z o.o.

Grupa Geis to międzynarodowa firmie logistyczna z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt, do której na obszarze Polski należą firmy Geis PL oraz Geis Cargo International Poland. Jesteśmy liderem rynku logistycznego w Europie Środkowej, gdzie od ponad 70 lat poszerzamy zasięg swojej działalności w regionie CEE.  Obecnie firma zatrudnia około 450 pracowników w 21 oddziałach w samej Polsce. Każda z firm w Grupie koncentruje się na wyspecjalizowanym segmencie. Geis PL sp. z o.o. to transport palet i przesyłek częściowych/indywidualnych, transporty całopojazdowe (FTL), logistyka kontraktowa i opakowania. Zaś Geis Cargo International Poland sp. z o.o. to transport lotniczy i morski.

gromar
GroMar Sp. z o.o.

GroMar Sp. z o.o. to największa firma e-learningowa w Polsce. Od 1999 roku wykorzystuje nowe technologie w edukacji i wspiera interaktywne procesy w dużych organizacjach, korporacjach oraz sektorze publicznym. Tworzy angażujące szkolenia e-learningowe za pomocą autorskich narzędzi i popularnych authoring tools. Realizuje kreatywne projekty multimedialne: VR, AR, animacje i modele 2D oraz 3D, zdjęcia i filmy 360°. Firma jest dostawcą autorskiej platformy e-learningowej LearnWay oraz zaawansowanych platform dedykowanych, z których największą jest Zintegrowana Platforma Edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Grupa Progres Logo_Obszar roboczy 1
Grupa Progres Sp. z o. o.

Grupa Progres to stabilna firma z polskim kapitałem, która wspiera przedsiębiorstwa na terenie całej Polski oferując nowoczesne usługi HR dla biznesu. Specjalizuje się w pracy tymczasowej, rekrutacjach stałych, doradztwie biznesowym, szkoleniach oraz optymalizacji procesów HR. Od 2002 roku Grupie Progres zaufało ponad 1300 firm. Od ponad 7 lat z sukcesami realizuje procesy rekrutacyjne w branży logistycznej. Rocznie zatrudnia 20 tysięcy pracowników.  

white-background
Harden Construction Sp. z o.o.

Harden Construction to jeden z najszybciej rozwijających się Generalnych Wykonawców obiektów logistycznych, hal przemysłowych, magazynowych i produkcyjnych. Od 2021 roku Harden Construction zrealizował ponad 600 000 m kw. powierzchni dla m.in. TERG S.A. (Media Expert), Poczta Polska S.A., Inpost i Panattoni. Jako Generalny Wykonawca Harden Construction zrealizował inwestycje spełniające wymagania certyfikacji BREEAM w tym na poziomie Outstanding.

hetbot(2)
HETBOT Sp. z o.o.

Hetbot to młoda spółka technologiczna z Łodzi, której specjalizacją są autonomiczne roboty do transportu wewnątrzzakładowego oraz zaawansowane systemy zasilania dla flot robotów AMR. Firma powstała w 2020 roku z inicjatywy zespołu doktorantów i pracowników Politechniki Łódzkiej. Zespół przez lata wypracował własną, unikatową i nowatorską wizję oraz styl projektowania systemów robotycznych zorientowanych na modułową budowę oraz inteligentne zarządzanie zasobami energetycznymi.

IDL_B_L
ID Logistics Polska S.A.

Polski operator logistyczny dostarczający kompletne rozwiązania w zakresie magazynowania i dystrybucji towarów – oprócz standardowych usług składowania firma oferuje wszystkie czynności towarzyszące logistyce, takie jak: pakowanie i sortowanie towarów, etykietowanie, składanie zestawów, kontrolę jakości, a także obsługę kanału internetowego. Dysponuje siecią terminali przeładunkowych zlokalizowanych w strategicznych regionach Polski. W oparciu o transport drogowy oferuje serwis dystrybucyjny na terenie kraju i Europy, w tym pełną obsługę transportów drobnicowych i całopojazdowych.

inovaticcaagvnews
Inovatica AGV Sp. z o.o.

Inovatica AGV to polska marka autonomicznych wózków widłowych.  Oferowane AGV to skuteczne narzędzie automatyzacji obszaru logistyki wewnętrznej. Pozwala w bezpieczny sposób zwiększyć wydajność procesu transportu wewnętrznego, jednocześnie gwarantując stabilność usługi na wysokim poziomie (SLA). Wyróżnikiem firmy są liczne innowacje, które pozwalają utrzymać przewagę technologiczną. Realizowane we współpracy z wiodącymi uczelniami prace badawczo – rozwojowe umożliwiają stałe poszerzanie gamy pojazdów AGV oraz cykliczne dodawanie nowych funkcjonalności. Inovatica AGV to polska firma z siedzibą w Łodzi.

InPost_logotype_Obszar roboczy 1 kopia
Grupa InPost

Grupa InPost jest wiodącym europejskim dostawcą przesyłek poza domem, zapewniającym bezpieczne i wygodne dostawy milionom klientów każdego dnia w ponad 15 krajach, w tym w Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji. Działa pod 2 markami InPost i Mondial Relay. Dostarcza efektywne kosztowo i bardziej ekologiczne rozwiązania dla sprzedawców, które zapewniają klientom większą wygodę. Sercem działalności Grupy są Paczkomaty®, które od lat projektuje i produkuje we własnym zakresie.  

Logsoft png
Logsoft sp. z o.o.

Logsoft specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla logistyki magazynowej. Flagowy produkt, WMS24.Lite, to zaawansowany system WMS przeznaczony dla operatorów logistycznych i sektora e-commerce, który zwiększa wydajność i optymalizuje procesy magazynowe. Dzięki modułowej budowie, system ten można dostosować do specyficznych potrzeb klientów, zapewniając elastyczność i skalowalność. WMS24.Link to integrator który, umożliwia efektywną współpracę z platformami e-commerce, marketplace’ami i firmami kurierskimi. Logsoft to kompleksowe rozwiązania i know-how dla nowoczesnej logistyki.

LUCA LOGO
LUCA Logistic Solutions Sp. z o.o.

LUCA to polsko – niemiecki zespół konstruktorów i programistów projektujących i wdrażających rozwiązania optymalizujące procesy magazynowe i produkcyjne. Firma specjalizuje się w systemach Pick-by-Point®, Pick-Radar®, Pick-by-ePaper®, Pick-byFrame® i  Pick-by-Watch® Pick-by-Scan, Pick-by-Light, Pick-by-Voice, Pick-by-Weight, Pick-by-Vision oraz eKanban i eLocation, w których na potrzeby procesów łączone są różne sposoby wskazywania miejsc magazynowych (światło, dźwięk, obraz) z dowolnymi sposobami kwitowania (skanery, RFID, dźwięk, przyciski, głos, IR, wagi). 

logo łódzka agencja rozwoju regionalnego
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jest instytucją otoczenia biznesu, której celem jest wspieranie przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego w województwie łódzkim. Od 30 lat świadczy specjalistyczne usługi doradcze obejmujące consulting finansowy, doradztwo prawne i biznesowe, budowanie strategii rozwoju firmy oraz pomoc w zdobywaniu funduszy unijnych

ŁSSE new logo
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 1775 ha  w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Świetna lokalizacja, ulgi podatkowe, bogate tradycje przemysłowe, daleko idąca pomoc merytoryczna we wdrażaniu procesu inwestycyjnego sprawiają, że ŁSSE jest idealnym miejscem dla inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności, a geograficzne położenie regionu i możliwość szybkiego przemieszczania się w dowolnym kierunku sprzyjają rozwojowi zwłaszcza centrów logistycznych i produkcyjnych.

mckb
MCKB S.A.

Firma MCKB, z główną siedzibą w Łodzi, jest jednym z liderów wśród generalnych wykonawców w Polsce. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w realizacji zaawansowanych technologicznie obiektów przemysłowych, logistycznych i biurowych i do tej pory zakończyła z sukcesem ponad 150 projektów.

ocmer_www
Ocmer Sp. z o.o.

Firma Ocmer należy do międzynarodowego holdingu budowlanego Janssen de Jong Groep (JAJO) i specjalizuje się w budowie wielkopowierzchniowych obiektów przemysłowych. Na polskim rynku budownictwa przemysłowego jesteśmy od 1994 roku. Wzajemna kooperacja ze spółkami z Grupy JAJO jest dla nas znakomitą okazją do wymiany doświadczeń oraz nieustannego poszerzania wiedzy i umiejętności czerpanych z budownictwa europejskiego. W ciągu blisko 30 lat, wybudowaliśmy kilkaset hal przemysłowych o powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych. Pracujemy w formule Design&Build lub jako generalny wykonawca na gotowych projektach Inwestora.

otimo
Otimo Sp. z o.o.

Otimo to grupa światowej klasy specjalistów w rozwiązywaniu problemów optymalizacji kombinatorycznej. Firma powstała na bazie wieloletnich doświadczeń jako naukowców akademickich, programistów i pasjonatów, którzy pracowali w różnych obszarach związanych z zaawansowaną optymalizacją czy Machine Learning dla wielu podmiotów krajowych i zagranicznych. Tworzy dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania dla problemów optymalizacji kombinatorycznej. Skupia się na obszarach związanych z szeroko rozumianą logistyką, gospodarką magazynową i transportem: optymalizacja WMS (m.in. order picking, JSP), optymalizacja APS, optymalizacja VRP. Algorytmy Otimo osiągają jedne z najlepszych na świecie wyników, dzięki czemu pozwalają m.in. na podnoszenie efektywności, automatyzację procesów i redukcję kosztów operacyjnych.

logo politechnika łódzka
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka jest publiczną uczelnią techniczną o uznanej pozycji krajowej i międzynarodowej, kształcącą wysokiej klasy specjalistów na potrzeby rynku pracy. Uczelnia jest miejscem spotkań świata nauki i gospodarki, gdzie tworzone są innowacyjne rozwiązania szeroko stosowane w przemyśle. Kształcenie na Politechnice Łódzkiej odbywa się na 9 wydziałach, w Centrum Kształcenia Międzynarodowego oraz w Centrum Papiernictwa i Poligrafii. Oferta kształcenia obejmuje 60 kierunków o profilu praktycznym i ogólnoakademickim.

3qcode
3Qcode

3Q to skrót od „Quick, Quality & Quest”, które stanowią podstawowe wartości w DNA firmy. 3Qcode wspiera swoich klientów w rozpoczynaniu lub przyspieszaniu ich cyfrowej transformacji. Oferuje kompleksowy zakres usług, obejmujący audyty i analizy, opracowanie strategii wraz z planem jej implementacji, a także tworzenie niestandardowego oprogramowania przez zespół doświadczonych programistów, analityków i inżynierów ds. zapewnienia jakości. W ramach swojej działalności, 3Qcode koncentruje się na czterech specjalizacjach: transformacji cyfrowej, tworzeniu oprogramowania, outsourcingu IT oraz rozwiązaniach no-code.

R2EKO_logo_01
r2Eko

Firma r2eko Artur Owczarek to mała, ale prężnie rozwijająca się firma, zajmująca się szerokim wachlarzem usług środowiskowych i specjalizująca się w realizowaniu kompleksowych usług związanych z ochroną środowiska, w tym przygotowywaniu kompleksowej dokumentacji środowiskowej. Firma działa na terenie całego kraju, obsługując klientów zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. Obsługuje klientów w języku polskim, angielskim, francuskim i arabskim, dysponując kontaktami branżowymi na terenie całego świata, dzięki czemu zawsze pozostaje na bieżąco z najnowszymi trendami i przepisami.

Raben_logo_protective_area_RGB
Raben Logistics Polska Sp. z o.o.

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje kompleksowe usługi TSL: logistykę kontraktową, transport drogowy (krajowy, międzynarodowy oraz na wschód), Fresh Logistics, FTL & transport intermodalny, morski oraz lotniczy. Grupa posiada ponad 160 własnych oddziałów w 15 krajach Europy, dysponuje około 1 300 000 m2 powierzchni magazynowych, zatrudnia ponad 10 000 pracowników i każdego dnia na drogi wysyła ponad 9000 ciężarówek. Firma, konsekwentnie realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju opartą na trzech filarach: odpowiedzialny biznes, ochrona środowisko oraz wpływ społeczny.

logo rohlig suus
Rohlig SUUS Logistics S.A.

ROHLIG SUUS Logistics to polski operator logistyczny o globalnych możliwościach, specjalizujący się w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw. W ramach kompleksowej obsługi zapewnia transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, logistykę kontraktową, Project Cargo oraz obsługę celną. Dzięki temu może zaproponować rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Ma ponad 30 oddziałów w Polsce, Rosji, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Rumunii.

Rossmann
Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o.

Rossmann jest liderem rynku drogeryjnego w Polsce. Codziennie zakupy u nas robi ponad 900 tys. Polaków. Pierwszy sklep z naszym logo powstał w 1993 r. w Łodzi. Obecnie mamy 1.650 drogerii w Polsce. By zakupy były prostsze uruchomiliśmy sklep internetowy. Logując się na stronie: www.rossmann.pl można zamawiać ulubione produkty bez potrzeby ruszania się z domu. Stworzyliśmy aplikację Rossmann PL, z której korzysta 7,5 mln użytkowników. Tworzymy zgrany zespół 17 tys. pracowników. Kierujemy się zasadą: jak największy wybór artykułów w rozsądnych cenach. Oferujemy naszym Klientom 21,5 tys. produktów polskich i zagranicznych (w sumie 800 marek).

sabert
Sabert Poland Sp. z o.o.

Firma Sabert jest wiodącym światowym producentem innowacyjnych produktów i rozwiązań w zakresie opakowań do żywności. Firma została założona w 1983 roku w jednym celu: ulepszać i rozwijać sposób, w jaki ludzie cieszą się jedzeniem, poprzez dostarczanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. Fabryka w Łodzi powstała w 2010 roku i jest głównym dostawcą rękawków tekturowych służących termoizolacji kubków z napojami gorącymi.

sk rent
SK Rent GROUP Konrad Świstak

SK Rent GROUP to firma o ugruntowanej pozycji na rynku sprzedaży i wynajmu maszyn budowlanych, działająca na rynku od blisko dziesięciu lat.
Nasza firma specjalizuje się w wynajmie sztywnych i obrotowych ładowarek teleskopowych, podnośników przegubowych i teleskopowych czy spalinowych i elektrycznych zwyżek nożycowych. W naszej ofercie znajdziesz również maszyny takie jak koparki, koparko-ładowarki, miniładowarki, minikoparki, spycharki, walce i wiele innych.

logo społeczna akademia nauk
Społeczna Akademia Nauk

Społeczna Akademia Nauk jest największą niepubliczną uczelnią w Polsce. Oferuje różnorodne studia pierwszego i drugiego stopnia na 25 kierunkach, proponuje studia podyplomowe, studia doktoranckie, studia przez Internet oraz studia po angielsku. Celem Uczelni jest wyposażenie studentów i absolwentów w solidną wiedzę oraz rzetelne umiejętności praktyczne niezbędne na rynku pracy. Dlatego w porozumieniu z pracodawcami i w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy oraz kandydatów na studia, stale rozwija swoją ofertę edukacyjną oraz udoskonala jakość kształcenia. Sukcesywnie zdobywa także prestiżowe uprawnienia akademickie. Uzupełnienie oferty stanowią liczne kursy i warsztaty oraz szeroka oferta praktyk studenckich realizowanych przez Studenckie Biuro Karier.

logo-tau
Technikum Administracyjno-Usługowe w Łodzi

Technikum Administracyjno-Usługowe w Łodzi jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej, w której podczas pięciu lat uczniowie nie tyko są przygotowywani do zdania egzaminu maturalnego ale zyskują także dobrze płatny i ceniony na współczesnym rynku pracy zawód. Trzy kierunki do wyboru: technik logistyk, technik programista i technik programista ze specjalizacją e-sport, nowoczesne sale lekcyjne, współpraca z firmami logistycznymi oraz wykwalifikowana, młoda kadra dydaktyczna sprawiają, że TAU, to jedno z najciekawszych miejsc na mapie łódzkich szkół średnich. 

logo
Uniq Logistic Sp. z o.o. Sp. k.

Wieloletnie doświadczenie w branży logistycznej pozwala zaoferować Klientom wsparcie podczas optymalizacji kosztów związanych z transportem i szeroko pojętą logistyką. Firma prowadzi projekty łączące transport morski i lotniczy, logistykę kontraktową z dystrybucją drobnicową i cało pojazdową. Dedykowani opiekunowie czuwają nad przebiegiem procesów logistycznych i terminową realizacją transportu pozostając do dyspozycji Klientów w dziewięciu oddziałach.

logo uniwersytet łódzki
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Ukierunkowana na innowacje, komercjalizowanie badań i współpracę z biznesem tworzy programy nauczania zgodne z potrzebami europejskiego rynku pracy. Obecnie kształci się na niej 27 000 studentów, nad których rozwojem czuwa ponad 2000 nauczycieli akademickich. Wydział Zarządzania UŁ to największe centrum naukowo-dydaktyczne w zakresie nauk o zarządzaniu w regionie łódzkim, miejsce spotkań ekspertów wielu dziedzin. Na kierunku logistyka kształci od 2007 r. na I i II stopniu, a programy studiów są dostosowane do najnowszych światowych standardów kształcenia w zakresie logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

wsbinoz
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

WSBiNoZ jest jedną z trzech największych uczelni niepublicznych w Łodzi. Oferuje studia I i II stopnia na kierunkach: pedagogika, kosmetologia, dietetyka, kryminologia i bezpieczeństwo wewnętrzne oraz jednolite studia magisterskie na kierunkach psychologia oraz prawo, a także szeroki zakres studiów podyplomowych. WSBiNoZ dysponuje nowoczesnymi, w pełni wyposażonymi w sprzęt pracowniami specjalistycznymi, a program studiów skonstruowany jest w taki sposób by Absolwenci, obok niezbędnej wiedzy teoretycznej i encyklopedycznej byli przede wszystkim przygotowani do przyszłej kariery zawodowej.

Członkowie wspierający

logo mariański group
Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa Adam Mariański