LODZistics na Europejskim Forum Gospodarczym 2022

Już dzisiaj rozpoczyna się Europejskie Forum Gospodarcze. Wśród kluczowych tematów znajdzie się m.in. logistyka. Czas przed Świętami to dla tej branży szczególnie gorący okres ale też dobra okazja by porozmawiać o tym kto dziś ma szansę na karierę w logistyce. Pokolenie X, Y, Z, a może BB – zapraszamy do dyskusji i spojrzenia na temat z różnych perspektyw.

Gwarancją ciekawej dyskusji jest zróżnicowanie gości, będą to zarówno przedstawiciele biznesu, szkół zawodowych i uczelni wyższych. Dlaczego warto wziąć udział w tym panelu:

  • Logistyka to sektor, który rozwija się niezwykle dynamicznie, a pandemia i wojna w Ukrainie sprawiły, że stał się on krytycznym narzędziem rozwoju gospodarczego. Dynamiczny rozwój e-commerce dodatkowo zwiększył zapotrzebowanie na specjalistów. Skąd ich pozyskać?
  • Dynamiczny rozwój to gwałtowny wzrost zapotrzebowania nie tylko na pracowników magazynowych, ale także technicznych i administracyjnych. Branża przyciąga wiele nowych osób. Jak pogodzić osoby z różnych pokoleń? Co zrobić by ograniczyć ich rotację?
  • Polska jest krajem, który chętnie sięga po innowacje. Czy automaty paczkowe, automatyzacja obsługi hal magazynowych zmniejsza zapotrzebowanie na pracowników, a może przeciwnie generuje nowe, nieznane dotychczas miejsca pracy?

Logistyka to kluczowe narzędzie rozwoju gospodarczego Łodzi i województwa wpisane m.in. w Strategię Rozwoju Województwa Łódzkiego. Zapewnienie odpowiednich kadr dla rozwoju tej branży to niezwykle ważne wyzwanie z punktu widzenia wszystkich gałęzi gospodarki. W panelu przygotowanym przez Klaster LODZistics głos zabiorą przedstawiciele Raben Logistics, Rohlig Suus Logistics, Politechniki Łódzkiej oraz Technikum Administracyjno-Usługowego w Łodzi. Gościem panelu będzie również Pan Wojciech Józefowski, Dyrektor Logistyki w Jeronimo Martins Polska.

Moderator

  • Marek Skrzyński Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, ASM Research Solution Strategy

 Prelegenci

  • Wiktoria Kujawa Dyrektor Operacyjna, QED Edukacja, Technikum Administracyjno-Usługowe w Łodzi
  • Łukasz Michałowski Regionalny Kierownik Sprzedaży, Raben Logistics Polska
  • Danuta Oleśkiewicz HR Manager Rohlig Suus Logistics
  • doc. dr inż. Marek Sekieta Prezes Zarządu, LODZistics, członek Rady Kierunku Logistyka, Politechnika Łódzka
  • Wojciech Józefowski, Dyrektor Logistyki, Jeronimo Martins Polska
Skip to content