Technologiczne wzmocnienie klastra: Sigfox Poland dołącza do LODZistics

logo sigfox poland

W październiku powitaliśmy już oficjalnie w naszych szeregach firmę Sigfox Poland, będącą polskim operatorem sieci Sigfox.

Założona w 2010 firma Sigfox jest wiodącym dostawcą technologii dla Internetu Rzeczy na świecie, w oparciu o którą stworzona została globalna sieć 0G umożliwiająca klientom korzystanie z usług niezależnie od lokalizacji, bez znanych do tej pory wyzwań związanych z roamingiem oraz z gwarantowanym globalnie poziomem świadczenia usług..

Sieć pozwala podłączać do Internetu dużą liczbę obiektów w prosty i bezpieczny sposób. Niski i gwarantowany pobór energii sprawiają, że rozwiązanie jest często wdrażane w procesach logistycznych.

Pozostałe obszary, w których klienci chętnie wybierają rozwiązania oparte o technologię Sigfox to transport, zarządzanie środkami trwałymi, handel detaliczny, inteligentne budynki  oraz miasta, zarządzanie nieruchomościami.

Unikalny protokół radiowy oraz innowacyjny sposób komunikacji urządzeń z chmurą sprawiają, że trzy najważniejsze bariery w rozwoju Internetu Rzeczy przestały mieć znaczenie: koszty wdrożenia, zużycie energii oraz możliwość realizacji globalnych projektów.

Ponad 950 dostępnych gotowych sensorów sprawia, że wdrożenia projektów wykorzystujących Internet Rzeczy trwają pojedyncze tygodnie, a nie miesiące lub lata, jak miało to miejsce do tej pory.

Z oferty dedykowanej branży logistycznej, na szczególną uwagę zasługują

  • system monitorowania opakowań zwrotnych zapobiegający utracie środków trwałych i zwiększający stopień ich wykorzystywania
  • rozwiązanie do monitorowania oraz zarządzania zimnymi łańcuchami dostaw
  • rozwiązanie dla inteligentnego magazynu pozwalające znacznie obniżyć koszty utrzymaniu budynków

Więcej o firmie: www.sigfoxpoland.com

Skip to content