Za nami konferencja Logistic and Warehouse Trends 2022

13 września zapisał się w historii klastra jako niesamowity dzień, wypełniony wiedzą i praktyką oraz nowym spojrzeniem na przyszłość sektora TSL, która dzięki temu iż klaster był współorganizatorem wydarzenia, mogła być zaprezentowana szerokiemu gronu odbiorców.

Prawie 200 uczestników – specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie logistyką, magazynem i dystrybucją otrzymało szeroki pakiet wiedzy merytorycznej i praktycznej. Omawiano najnowsze branżowe trendy intralogistyczne, potencjał technologiczny magazynów, a także tendencje rozwojowe, które już wkrótce mogą zmienić reguły gry.

Z bardzo dobrym odbiorem spotkał się panel Klastra „Future is now”, podczas którego przedstawiciele LODZistics rozmawiali o innowacyjnym podejściu do procesów logistycznych, sile współpracy oraz o konieczności nieszablonowego myślenia na coraz trudniejszym rynku. Poruszano takie tematy jak green office jako office of the future, możliwość przeprowadzenia operacji logistycznej w wirtualnym świecie. Sonda wśród publiczności unaoczniła, iż już istniejące rozwiązanie jakim są autonomiczne wózki AGV funkcjonuje w bardzo niewielu firmach choć jest przyszłością intralogistyki. Podsumowaniem tych rozmów było spojrzenie na magazyn jako wąskie gardło odbiorów transportowych i powrót do tezy, iż kluczowym elementem procesów magazynowych nadal jest człowiek.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Klastra, które dzięki różnorodności naszych członków i ich ofercie promocyjnej zaprezentowało się bardzo interesująco.


Skip to content