Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

19 konferencja magazynów i logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej

wrzesień 14, 2023 @ 08:00 - 17:00

Rynek magazynowo-logistyczny nadal w pełnym pędzie – dużo się buduje, na pniu wynajmuje i bez większego trudu sprzedaje. Ale uśmiechy inwestorów i deweloperów nie są tak szerokie jak podczas poprzednich boomów. Dlaczego?

Ostatnie miesiące dla polskiego i europejskiego rynku nieruchomości nie były różowe – nad Wisłą ton nadawały wysokie stopy procentowe, drogie finansowanie, rosnące koszty energii i paliw, chwiejne łańcuchy dostaw, zawierucha wojenna u sąsiadów, a także opóźnienia w budowach i dostępie do materiałów budowlanych. Mimo tego deweloperzy prześcigali się w ogłaszaniu kolejnych etapów parków magazynowych, a najwięksi najemcy chętnie przedłużali umowy dobierając kolejne tysiące metrów. Stosunkowo niewiele natomiast powstawało projektów spekulacyjnych. Przypadek?

Czy duża aktywność największych graczy logistycznych i handlowych to wystarczająco kaloryczne paliwo do podtrzymania boomu magazynowego? A może ci mniejsi, poobijani przez kulejącą gospodarkę regionu, zaciągną hamulec całemu sektorowi? Kiedy stopy procentowe zaczną wreszcie spadać? Czy przed nami gorąca jesień, która powoli uwierzyć w udany 2024 rok, czy jednak czeka nas ochłodzenie?  No i czy Polska nadal jest atrakcyjną destynacją magazynową dla kapitału i globalnych najemców? Czy wchodzące do gry kraje bałkańskie, w których koszty budowy i pracy są jeszcze niższe, nie zagrożą pozycji Polski na magazynowej mapie Europy? Jak silna jest magia nearshoringu?

Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy dorocznego, jesiennego spotkania branży magazynowo-logistycznej – najlepsi eksperci-praktycy, biorący udział w konferencji „Eurobuild CEE”. Uczestnicy już 19. edycji tego wydarzenia jak zwykle mogą liczyć na merytoryczną dyskusję na najwyższym poziomie, najświeższe informacje z rynku, najbardziej wnikliwe analizy i prognozy, a także unikalną możliwość spotkania najtęższych umysłów i największych graczy sektora.

Szczegóły

Data:
wrzesień 14, 2023
Godzina:
08:00 - 17:00
Witryna internetowa:
https://warehouse.eurobuildconferences.com
Skip to content